2023.05.25 godz. 16:07 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Świadczenia socjalne

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam problem otóż otrzymuję świadczenia socjalne z Mopsu i nie wiem jak mam uchronić te świadczenia przed zajęciem komornik upiera się że ma prawo do zajęcia tego proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2023 08:58

Dzień dobry, świadczenia wypłacane przez gminy z ośrodków pomocy społecznej nie podlegają zajęciu komorniczemu. W nowelizacji przepisów wprowadzono zmianę, wedle której zasiłki z pomocy społecznej zostały dodane do katalogu świadczeń objętych ochroną.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)