2020.07.07 godz. 10:38 Wrocław, Dolnośląskie

Odstąpienie od umowy kupna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam problem z hurtownia internetową. Zamówiłam u nich towar (odzież) która w części jest uszkodzona. Chcę odstopic od umowy i zwrócić towar, ale churtownia się nie zgadza, pomimo tego, że w pierwszym punkcie umowy mają zapis o zwrotach. Czy mogą mi Państwo pomóc?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lip 2020 14:09

Dzień dobry, jak rozumiem zamówiła Pani ubrania jako konsument, a nie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej? Przysługuje zatem Pani prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od objęcia w posiadanie towaru. Wystarcza wysłanie takiego oświadczenia przed upływem terminu. Sprzedawca będzie miał obowiązek zwrotu płatności w ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenia wraz z kosztami przesyłki, chyba że nie wybrała Pani najtańszego oferowanego sposobu dostarczenia towaru. Po oświadczeniu o odstąpieniu ma Pani obowiązek zwrócić towar. w ciągu 14 dni. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)