2021.06.25 godz. 10:24 Wrocław, Dolnośląskie

Umowa najmu okazjonalnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam problem z wynajmem lokalu. Podpisałem umowę na wynajem mieszkania jako osoba fizyczna. Umowa została zawarta i od 1lipca, za parę dni miałem się wprowadzić do mieszkania. Wynajmujący odmówił mi udostępnienia lokalu, wprowadzenia się. Nie dostałem kluczy, całe szczęście nie zapłaciłem kaucji. Wynajmujący napisał tylko smsa, że zrywa umowę ze mną. Czy mogę jakoś dochodzić swoich praw? Czy jakkolwiek wynajmujący zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 18:16

Wezwać do wydania kluczy. jeśli nie wyda, a wynajmie Pan/Pani mieszkanie na mniej korzystnych warunkach - roszczenie o odszkodowanie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)