2022.01.07 godz. 23:39 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Czy można?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pytanie, czy właściciel mieszkania może pozbyć się z mieszkania kobiety która nie ma żadnej umowy najmu oraz nie jest zameldowana w mieszkaniu dodam że mieszka tam z dzieckiem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sty 2022 12:24

Dzień dobry! Właściciel mieszkania w takim przypadku ma uprawnienie do skierowania wezwania do opuszczenia, opróżnienia i wydania nieruchomości zajmowanej przez inną osobę, która nie ma tytułu prawnego do nieruchomości. W przypadku braku spodziewanego działania ze strony osoby zajmującej lokal, właściciel może skierować pozew o eksmisję.