2019.03.19 godz. 10:28 Szczecinek, Zachodniopomorskie

Dotyczy obcokrajowców

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie odnośnie obcokrajowców. Jeżeli obcokrajowcy pracuje mieszka w Polsce od 5 lat aby dalej mógł pracować i mieszkać czy musi koniecznie uzyskać certyfikat B1 ,bo nie ukrywając język Polski jest trudny jako pisownia ciężko będzie zdać czy jest inna możliwość .?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2019 11:26

Dzień dobry, zapewne chodzi Państwu o otrzymanie zezwolenia na pobyt rezydenta UE. Odpowiedzi na Państwa pytanie można szukać w art. 211 ustawy o cudzoziemcach. Wszelkich informacji na temat urzędowego poświadczenia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego, który musi być dołączony do wniosku mogą się Państwo dowiedzieć z art. 11a ustawy o języku polskim. Dokumentem potwierdzającym również może być świadectwo ukończenia w Rzeczypospolitej Polskiej szkoły lub uczelni z wykładowym j.polskim jak również świadectwo ukończenia szkoły lub uczelni z wykładowym j.polskim za granicą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)