2023.03.27 godz. 09:16 Warszawa, Mazowieckie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam takie pytanie: czy mam prawo do zachowku po bezdzietnej, niezamężnej siostrze mojej nieżyjącej już mamy? Jeśli tak, to jakie musiałabym ponieść koszty? Nie znam dokładnych szczegółów składu majątku. Prawdopodobnie jest testament. Pozdrawiam Ewa Chojczak

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2023 14:46

Szanowna Pani, zgodnie z treścią art 991 kodeksu cywilnego osobami uprawnionymi do zachowku są zstępni, małżonek i rodzice spadkodawcy. Pani jak rozumiem jest siostrzenicą spadkodawczyni, nie należy Pani zatem do kręgu osób uprawnionych do zachowku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)