2020.08.28 godz. 13:58 Rawicz, Wielkopolskie

Praca

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry Mam takie trochę nie typowe pytanie Dowiedziałam się że jestem w ciąży pracuje na umowie na okres próbny 3 miesiące czy pracodawca musi mi przedłożyć umowę czy ma prawo mnie zwolnić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sie 2020 14:52

Jeśli Pani umowa rozwiąże się z powodu upływu czasu na jaki została zawarta po upływie 3 miesiąca ciąży to umowa automatycznie przedłuży się do dnia porodu ( art. 177 par. 3 kp). Jeżeli nie to pracodawca nie ma obowiązku przedłużać z Panią umowy.