2024.08.03 godz. 20:18 Oława, Dolnośląskie

Rozdzielenie dzialki wspólnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mama moja ma problem z sąsiadami chciała się starać dostać dotacje lecz nie może ponieważ ma wspólną działkę z sąsiadami a oni nie mają uregulowanej sprawy spadkowej,dom jest jeszcze na dziadków sąsiadki. Dowiedzieliśmy się że mogą sasiedzi udać się do sądu o przyjęcie spadku lecz oni tego nie chcą zrobic ,moje pytanie jest takie czy mama może złożyć do sądu sprawę żeby sąd nakazał im przyjęcie spadku.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2024 17:53

Dzień dobry, tak, możliwe jest, aby Mama złożyła wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po współwłaścicielach tejże nieruchomości jako osoba, która ma w tym interes prawny. Niestety są to często długotrwałe postępowania (częstym problemem w takich sprawach jest poszukiwanie spadkobierców), jednak jest taka formalna możliwość. W razie chęci zlecenia prowadzenia takiej sprawy zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adw. Michał Filec