2024.10.07 godz. 13:00 Poznań, Wielkopolskie

Przywrócenie ograniczenia wolności

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry! Mąż miał zamienioną karę ograniczenia wolności na karę pozbawienia wolności i w tej chwili jest w zk czy może się starać o przywrócenie kary ograniczeń wolności?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2024 16:00

Zgodnie z przepisami - Sąd może w każdym czasie wstrzymać wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności w wypadku, gdy skazany oświadczy na piśmie, że podejmie odbywanie kary ograniczenia wolności i podda się rygorom z nią związanym; wstrzymanie następuje do czasu wykonania orzeczonej kary ograniczenia wolności.