2023.10.20 godz. 11:36 Kielce, Świętokrzyskie

Wypadek w pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Miałem wypadek w pracy i musiałem pojechać na SOR. W szpitalu powiedziałem że wypadek się wydarzył w pracy. Teraz pracodawca żąda bym napisał oświadczenie że wypadek nie wydarzył się w pracy i że nie będę się ubiegał o roszczenia finansowe ani żadne inne od zakładu pracy. Co mam w tej sytuacji zrobić, czy to jest legalne czego żąda pracodawca?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2023 17:10

Jeśli wypadek wydarzył się w pracy to pracodawca nie może oczekiwać podpisania oświadczenia, że było inaczej, a powinien przeprowadzić postępowanie powypadkowe, osoby objęte ubezpieczeniem społecznym mogą się ubiegać o odszkodowanie. Zapraszam do kontaktu z moją kancelarią w tej sprawie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)