2024.01.31 godz. 13:21 Warszawa, Mazowieckie

Pieniądze od partnera

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry.Mój partner Niemiec przelewał mi pieniądze na niemieckie konto w różnych kwotach od 500e do 15.000e.jednorazowo, rozstaliśmy się wróciłam do polski wydawałam te pieniądze w Polsce i w Niemczech gotówką wypłaconą z niemieckiego banku, minęło7lat, dostałam pismo z banku de.z prośbą o wyjaśnienie wpływów z roku 2017.który trwał nasz związek, moje pytanie czy popełniłam przestępstwo podatkowe? Nie zgłaszając do urzędu skarbowego o jego przelewach?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lut 2024 12:05

Dzień dobry, kwestie legalności darowizn dokonywanych w Niemczech należałoby przeanalizować pod kątem niemieckiego prawa (najlepiej przez niemieckiego prawnika). Natomiast działanie Banku, może być podyktowane podejrzeniem o pranie pieniędzy oraz wynikającym z regulacji dotyczących zapobiegania prania pieniędzy oraz wspierania terroryzmu. Pozdrawiam,