2024.10.07 godz. 09:22 Nowy Sącz, Małopolskie

Uszkodzenie oka korzystając z zabawki

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mój syn (5 lat) dostał zestaw paleontologa - musiał rozbić skamielinę i wyciągnąć dinozaura. Zabawka była od 7 r. ż, syn wykonywał to przy obecności taty. Niestety jeden element skamieliny wpadł mu do oka, próbowaliśmy wypłukać je, ale okazało się po dwóch godzinach płaczu i bólu, że może przyjąć nas okulista (była to niedziela). Okazało się, że kawałek był spory, utknął pod powieką powodując ogromny ból i dodatkowo rysując oko. Wizyta i leki kosztowały nas 500 zł (zabawka około 20 zł), a przede wszystkim ogrom stresu i płaczu. Czy w takiej sytuacji możemy żądać odszkodowania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2024 16:13

Szanowna Pani, opisana sytuacja nie wskazuje na wadę zabawki, ale na okoliczność za którą producent nie ponosi odpowiedzialności (odprysk materiału). Nadto, 5 letni syn użytkował zabawkę, która przeznaczona była dla dzieci starszych. Nie zalecam kierowania sprawy na drogę sądową, albowiem szansę na wygraną nie są wysokie, niemniej proszę spróbować napisać pismo do producenta z roszczeniem odszkodowawczym (przedsądowym wezwaniem do zapłaty). Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska