2020.09.14 godz. 11:16 Wałbrzych, Dolnośląskie

Alimenty a studia zaoczne

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mój syn ma 19 lat pobiera alimenty ponieważ uczy się. Teraz jest na studiach zaocznych i podjął pracę w niepełnym wymiarze godzin żeby opłacać studia. Mieszka z matką. Jak wygląda sprawa alimentów, czy może je stracić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Wrz 2020 11:56

Dzień dobry, osoba zobowiązana do alimentacji może wnieść do Sądu pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Musi jednakże wykazać, iż dziecko jest w stanie utrzymywać się samodzielnie tj. ma możliwość podjęcia pracy, która pozwoli mu na samodzielne utrzymanie, bądź odpowiednie możliwości finansowe. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (6 głosów)