2022.12.02 godz. 19:11 Poznań, Wielkopolskie

Opłaty za nieodbyte zajęcia

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy opłaty za zajęcia uzupełniające, na których nie pojawiłam się ani razu. Uczelnia nalicza opłaty jak i odsetki od tych zajęć mimo, że na żadnych zajęciach z kierunku mnie nie było (zrezygnowałam ze studiów, ale nie pisemnie). Pytanie brzmi czy uczelnia może żądać opłat za takie zajęcia? W regulaminie który akceptowało się online być może była wzmianka o tym, ale przyznaję, że nie doczytałam. Czy konsekwencją nie zapłacenia może być postępowanie windykacyjne? Spodziewałam się tylko skreślenia z listy studentów.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Gru 2022 16:09

Dzień dobry, do dnia rezygnacji pisemnej czy tez skreślenia z listy studentów ma Pani status studenta i jednocześnie obowiązek zapłaty czesnego.