2022.07.11 godz. 22:43 Starogard Gdański, Pomorskie

Długi alimentacyjne

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry . Od 6 lat Mój były chłopak z którym Mam dwójkę dzieci nie płaci alimentów i zamieszkuje w Anglii . Chciałabym zapytać dlaczego Polskie Organy ścigania się nim nie zajmują żeby odpowiedział za to w zakładzie karnym ? Tym bardziej że znają jego adres w Anglii pod którym się znajduje .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sie 2022 19:21

Jest możliwość egzekucji alimentów za granicą. Zajmuje się tym sąd okręgowy. Wiecej może Pani poczytać tutaj: https://gdansk.so.gov.pl/egzekucja-alimentow-z-zagranicy,m,mg,266,315,406