2020.08.06 godz. 19:42 Tczew, Pomorskie

Windykacja

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, pisze poniewaz mam pytanie brzmi nastepyjaco czy kancelaria ktora pracuje dla banku moze zabrac mi mieszkanie? Wpadlem w spirale zadluzen, wyjechalem za granicę do holandii za praca gdzie pracowalem 3 tyg i zjechalem na urlop po powrocie po przepracowaniu 4 dni pracodawca nas zwolnil i nie wyplacil tygodniowki ( nazucona forma wyplat przez pracodawce ) bez grosza musialem opuscic mieszkanie firmowe. Rodzina z niemiec przyjechala po mnie i pomogli znalesc prace a gdy juz ja znalazłem nie moglem jej podjac poniewaz zamkneli wszystkie urzedy w niemczech, zjechalem do kraju bo pieniedzy bez srodkow do zycia i wyladowalem na 2 tyg kwarntannie. w domu czeka zona z dziecmi zaczolem szukac pomocy pozyczki pozabankowe zadluzylem sie jeszcze bardziej po 3 tyg lacznie z kwarantanna wyjechalem do niemiec za praca. Otworzylem dzialalnosc i pracuje ale zadluzenie bylo takie ze do dziś od kwietnia nie moge wyjsc na prosta nie daje rady finansowo. Zadluzenie w bankach jest cos udalo sie wyprostowac staram sie jak mogę kancelaria ktora pracuje na rzecz banku grozi mi i tacie ( wspolkredytobiorca ) ze zabierze rodzinne mieszkanie, nie uciekam od obowiazku splaty splacam tyle zeby kazda z instytucji cos dostała zadaja wplaty zadluzenia do 14.08.br zaleglej kwoty tj prawie 4 tys zl groza wylowiedzeniem umowy i ze mieszkanie trafi lod mlotek. Prosilen o 2 tyg wiecej czasu bo nie jestem w stanie odrazu zebrac takiej kwoty do 14.08 jestem w stanie wyslac im 2 tys zl. Prosze o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2020 08:33

kancelaria, która pracuje dla banku nie może sama z siebie "zabrać" mieszkania. Musi być wydane orzeczenie sądowe, które stwierdza, że jest Pan dłużnikiem. Na podstawie tego orzeczenia wszczynane jest postępowanie egzekucyjne, które może doprowadzić do tzw. "zabrania" mieszkania i sprzedaży go na poczet zadłużenia.

Zmodyfikowano dnia: 07 Sie 2020 08:33
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)