2019.04.23 godz. 10:57 Bytom, Śląskie

Dzień dobry, posiadam umowę o pracę zawartą na okres 3-mcy- pierwsza umowa na tzw. okres próbny.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy pracodawca ma obowiązek poinformowania mnie z wyprzedzeniem jak będzie wyglądał dalszy ciąg mojego zatrudnienia? Czy jest jakiś okres, który należy zachować aby poinformować mnie o nieprzedłużaniu umowy na kolejny okres?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Kwi 2019 13:00

Jeżeli to jest typowa umowa na okres próbny to zgodnie kodeksem pracy art. 30 par. 2 umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. W tym wypadku wypowiedzenie wynosi 2 tygodnie. Według mnie najlepiej porozmawiac z pracodawcą.

Zmodyfikowano dnia: 23 Kwi 2019 13:03