2024.01.04 godz. 09:59 Wrocław, Dolnośląskie

Pożyczka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry pożyczyłam znajomemu 2 tys zł i nie oddaje dodam że umowy nie spisaliśmy co w tej sytuacji zrobić

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sty 2024 09:46

Dzień dobry, przede wszystkim pytanie, czy jest Pani w stanie udowodnić w jakikolwiek sposób fakt pożyczenia pieniędzy? Rozmowy na portalach społecznościowych, sms-y, świadkowie, nagrania rozmów telefonicznych, wyciąg z rachunku bankowego?
Tak Nie

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sty 2024 12:35

W pierwszej kolejności polecam nawiązać kontakt z Pani dłużnikiem np. wysyłając sms, mail (w formie grzecznościowej). Drugim krokiem uzgodnienie terminu spłaty i w jakiej formie (mogą być raty). Jeżeli mimo to dłużnik nie oddaje, wtedy można przygotować i wysłać Przedsądowe wezwanie do zapłaty listem poleconym i zachować potwierdzenie odbioru w razie złożenia pozwu do sądu. W przypadku wystąpienia na drogę sądową należy zebrać dowody w postaci - korespondencji sms, mail, świadkowie itp.,