2024.10.03 godz. 16:24 Poznań, Wielkopolskie

Wyjazd organizowany a niż genuinski

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Prowadzę kameralne studio jogi i w feralny weekend miałam zarezerwowany nocleg dla 15 osób w biorezydencji w Świeradowie zdrój . Ze względu na zaistniałą sytuacją pogodowa i fakt że teren ten objęty był 3 stopniem zagrożenia meteorologicznego odwołałam nasz wyjazd jednak Biorezydencja nie chciała mi zwrócić zaliczki w wysokości 2000 PLN i zaproponowała przeniesienie wyjazdu na nowy termin . Ponieważ w tym roku nie mieli już wolnych weekendów to wyjazd przeniosłam na wrzesień następnego roku. Teraz jedna uczestniczka mi pisze że nie będzie mogła jechać i chce zwrot całości kwoty .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 12:34

Szanowna Pani, czy umowa z Klientami przewidywała sytuacje meterologiczne wpływające na realizację umowy? Nadto, jeżeli wpłaciła Pani zaliczkę na hotel, a nie zadatek, to hotel winien zwrócić Pani całość kwoty za niezrealizowaną usługę. Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska