2019.01.15 godz. 14:09 Warszawa, Mazowieckie

Dzień dobry, prowadziłem samochód pod wpływem alkoholu, zostałem złapany przez policję.

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem 0,8 promila. Odebrano mi prawo jazdy na 3 lata. 3-letni termin tego zakazu już upłynął. Jak można się starać o odzyskanie prawa jazdy? W ogóle, czy te stare prawo jazdy można jakoś odzyskać czy trzeba raczej na egzamin na nowe prawo jazdy się zapisać?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Carska

Toruń, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2019 14:20

Dzień dobry, musisz się Pan udać do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w celu ustalenia terminu egzaminu – teoretycznego i praktycznego, polskie ustawodawstwo nie przewiduje innej drogi odzyskania prawa jazdy, które zostało zabrane na 3 letni czas.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2019 14:12

Dzień dobry, powyżej 3 miesięcy zatrzymanego prawa jazdy należy ponownie zdać egzamin jak i wykonać badania niezbędne do takowego egzaminu poszerzone o badania psychologiczne
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)