2022.09.12 godz. 09:40 Warszawa, Mazowieckie

wyłudzanie danych

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, przez portal Vinted zostały wyłudzone ode mnie dane i zostałam okradziona, kradzież pieniędzy z konta. Od vinted dostałam informację, że ta sytuacja nie podlega reklamacji. Czy jest to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2022 13:58

Szanowna Pani, jeśli została Pani "okradziona" to powinna Pani zgłosić sprawę Policję lub do prokuratury. Jeśli nie udostępniła Pani osobie, żadnych kodów ani innych autoryzacji transakcji to za pieniądze, które zniknęły z konta odpowiada bank. Niestety w większości przypadków jeśli Pani sama podała jakieś kody do przelewu lub umowy pożyczki to wykrycie sprawcy i odzyskanie środków będzie trudne.