2019.11.29 godz. 09:18 Warszawa, Mazowieckie

reklamacja towaru termin rozpatrywania

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w dniu 2.10.2019 złożyłam reklamację cieknącej pompy do basenu, który zakupiłam przez serwis allegro 28.04.2019r. Reklamację drogą mailową napisałam do sprzedawcy. Sprzedawca tego samego dnia poinformował mnie, że przekazał sprawę do serwisu. 30.10.2019 napisałam maila z informacją , że minął już prawie miesiąc, aja nie otrzymałam odpowiedzi. Odpisali, że ponownie napisali maila o szybsze rozpatrzenie reklamacji i prosili o cierpliwość. 20.11.2019 napisałam ponownie maila do sprzedawcy informując o 14 dniowym terminie rozpatrywania reklamacji. Odpisali,że przepis ten dot. rekojmi

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lis 2019 09:40

Dzień dobry, w pierwszej kolejności proszę sprawdzić zapisy gwarancji, bowiem zgodnie z ary 580 § 2 KC gwarant jest obowiązany wykonać swoje obowiązki w terminie określonym w treści oświadczenia gwarancyjnego, a gdy go nie określono – niezwłocznie, ale nie później niż w terminie czternastu dni, licząc od dnia dostarczenia rzeczy przez uprawnionego z gwarancji,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)