2022.12.20 godz. 21:17 Gdynia, Pomorskie

Brak wynagrodzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w okresie czerwiec/lipiec pracowałam w sieci sklepów żabka na umowie zlecenie. Za porozumieniem stron wypowiedziałam umowę, w której nie ma nic na temat okresu wypowiedzenia. Na dzień dzisiejszy tj. 14 grudnia dalej nie otrzymałam wynagrodzenia za lipiec, a dzień próbny nie został wliczony do wynagrodzenia za czerwiec. Próbowałam skontaktować się ze zleceniodawca, jednak moje wiadomości zostały zignorowane. We wrześniu zgłosiłam sprawę do PIP, wysłali inspekcję oraz powiedzieli, że pracodawca dostanie wezwanie do zapłaty jednak na nic nie zareagował. Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2023 14:09

dzień dobry, należy wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty. W przypadku braku reakcji skierować sprawę do sądu. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl