2022.01.05 godz. 14:59 Warszawa, Mazowieckie

Zerwanie umowy sprzedaży

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Zakupiłam zestaw używanych mebli kuchennych na OLX wraz z AGD. Zapłaciłam zaliczkę, odbiór mebli miał nastąpić do końca stycznia. Cała moja nowa kuchnia została zwymiarowana pod ten konkretny zestaw mebli. Teraz sprzedawca chce się wycofać. Mamy spisana umowę na zaliczkę, jest tam informacja że odbiór mebli będzie możliwy najpóźniej 31.01.22 oraz to, że kwestie nieporuszone w umowie zostaną rozstrzygnięte przez kodeks cywilny. Czy mogę się ubiegać o wydanie mebli, czy sprzedawca może się wycofać bez żadnych dodatkowych konsekwencji?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sty 2022 16:24

W takiej sytuacji może Pani dochodzić roszczeń odszkodowawczych z tytułu niewykonania umowy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)