2021.08.24 godz. 13:48 Kłodzko, Dolnośląskie

Odzyskanie dzieci z domu dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzieńdobry. Mam takie pytanie co zrobić żeby odzyskać dzieci z domu dziecka.Sytuacja wygląda tak dwa lata temu wyjechałam z dziecmi do Holandii do ich ojca ...nie był to dobry pomysł bo tata dzieci zostawił nas w Holandii a ja nie miałam jak pracować i opłacać mieszkanie dodatkowo nie łożył nic na dzieci (dzieci były wtedy w wieku 5,6 i 8 miesiecy).Nie mam rodziny(tzn.mam ale nie chciała mi pomoc ani nawet dać dachu nad głowa ) po powrocie z Holandii nie miałam gdzie sie podziać nie miałam pieniedzy i poprostu byłam zmuszona oddać dzieci do domu dziecka. Teraz chce je odzyskac

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2021 21:07

Dobry wieczór, wedle opisu Pani sytuacji konieczne jest złożenie wniosku o przywrócenie władzy rodzicielskiej, gdy zapewne została Pani przez sąd pozbawiona tejże władzy rodzicielskiej. W takim wniosku należy wskazać dowody na to, że ustały przyczyny, które spowodowały, że została Pani pozbawiona władzy rodzicielskiej - np. ma Pani pracę, stałe miejsce zamieszkania itp. Wniosek taki składa się do sądu rodzinnego wedle obecnego miejsca pobytu dzieci. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)