2020.07.25 godz. 19:49 Złotów, Wielkopolskie

Problem z widzeniem się dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzisiaj moja była nie dała mi naszej córki gdzie to jest mój weekend bo tak mam przez sąd ustalone że co drugi weekend jest moj...uprzedziłem że teraz tak pracuje że tylko mam sobotę wolna i tylko w soboty mogę brać.. w związku utraty pracy i podjęcia innej ..trochę mi się nie przelewało i nie miałem jak zapłacić za alimenty ale max różnica będzie tylko tydz. a ta powiedziała że jak pieniędzy nie ma małej nie dostane..i że na 3 godz.nie bede jej mieszał...a to nie 3 tylko cały dzień chciałem z nią spędzić...co mogę teraz zrobić? Tesknie za córka...a moja była ciągle coś wymyśla..dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2020 18:13

Pani nie ma prawa stawiać warunków, że dopóki Pan nie zapłaci, to nie zobaczy Pan dziecka. Ma Pan prawo widywać się z dzieckiem. Może Pan poprosić o interwencję Policję. Proszę pamiętać, że w przypadku utrudniania Pani kontaktów może Pan zwrócić się do sądu z wnioskiem o nakazanie Pani zapłaty określonej sumy pieniężnej za utrudnianie kontaktów z dzieckiem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)