2022.03.16 godz. 12:03 Wrocław, Dolnośląskie

grzywna za niewstawienie się na rozprawę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , dostałam grzywną z sądu w wysokości 500 zł za niewstawienie się na rozprawę o której nie miałam pojęcia ponieważ nie dostałam żadnego wezwania ani awiza z poczty. Co mogę zrobić w takiej sytuacji. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 13:58

Może Pan usprawiedliwić swoją nieobecność pismem lub stawić się na kolejnym terminie i usprawiedliwić swoją nieobecność. Sądu co do zasady uchylają grzywnę.