2023.09.18 godz. 00:14 Warszawa, Mazowieckie

Ile alimentów może placic ojciec dziecka, który zarania w euro, pracuje za granicą?

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec mojego dziecka pracuje w Holandi. Zarabia około 2800 euro. Z jego winy rozpadła się nasza rodzina. Nie byliśmy malzesntwem. Ja zajmuje się naszym dzieckiem codziennie, ojciec ma prawa, ale synek jest pod moją opieka. Były partner płacił dobrowolnie pieniądze na synka 500 euro miesięcznie dopoki mieszkaliśmy w Holandi. Oprócz tego nie kupował nic dziecku i widzial się z nim około 4-6 h tygodniowo. Od jakiegoś czasu zaczal robic problemu. Wróciliśmy z synkiem do Polski i chciałbym aby alimenty zostały przyznane przez sąd w Polsce. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2023 07:56

Wysokość alimentów jest zależna od usprawiedliwionych potrzeb dziecka mająć na uwadze wiek i rozwój dziecka oraz możliwości zarobkowe zobowiązanego (jego dochody oraz koszty, które ponosi z tytułu utrzymania). Nie sposób odpowiedzieć na pytanie, ile powinien płacić, nie znając okoliczności. Jeśli potrzebuje Pani odpłatnej reprezentacji przed sądem, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl