2020.03.25 godz. 14:18 Puławy, Lubelskie

Czy mogę odzyskać pieniądze .?

Wyjaśnienie sytuacji

Ja13:55 witam. Mam takie pytanie. Wczoraj grałem na zakładach bukmacherskich z pewnym Panem. Po czym poprosił mnie o pomoc finansową i miał mi za chwilę oddać ta gotówkę. Do czego nie doszło. Ponowiłem mu zapłatę 3 razy , miał mi to oddać za chwilę czego nie uczynił. kwota to około 550zl. I rodzi się pytanie ? Czy zgłaszać na policję go ? Czy mam szanse odzyskać swoje pieniądze i nauczyć tego Pana że nie ładnie kłamać ? . Jako dowód mógłbym mieć rozmowę z Messenger . Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Mar 2020 19:14

a czy zwracał się Pan sam o zwrot pożyczki? Najpierw bym poprosiła o zwrot pieniędzy. I dopiero w przypadku braku zwrotu pożyczki, to zgłosiła bym ewentualnie sprawę na policję. Jeżeli Pan nie chce zgłaszać sprawy na policję, to może Pan jedynie na drodze cywilnoprawnej żądać zwrotu pieniędzy. Może Pan także zgłosić sprawę na policję i złożyć pozew w sądzie cywilnym jednocześnie.