2023.07.11 godz. 14:32 Konin, Wielkopolskie

Rozwod

Wyjaśnienie sytuacji

Jak by wyglądał rozwod za porozumieniem stron mając dzieci w wieku 4 i 2. Mamy tylko wspólny dom.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lip 2023 14:43

W razie braku sporu co do rozwodu, sąd ustali czy zaistniały przesłanki do orzeczenia rozwodu (trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego) oraz orzeknie o rozwodzie bez orzekaniu o winie. Pozostanie kwestia pieczy nad dziećmi, władzy rodzicielskiej, alimentów i kontaktów, korzystania ze wspólnego mieszkania oraz ewentualnie podział majątku wspólnego. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl