2020.07.10 godz. 13:36 Warszawa, Mazowieckie

Jak mogę odzyskać wpłaconą zaliczkę dekarzowi. Posiadam Dowód wpłaty na wpłacenie zaliczki.

Wyjaśnienie sytuacji

Umówiłam się ustnie z dekarzem, że w ciągu miesiąca wejdzie na budowę. Dałam zadatek wysokości tysiąca zł, mam dowód wpłaty KP. Minął miesiąc dekarz poinformował mnie, że rezygnuje. Zapytałam kiedy odda zaliczkę, poprosił o numer konta, podałam. (wszystko mam to na sms) Od miesiąca nie mogę odzyskać swoich pieniędzy, kilka razy dzwoniłam, zawsze obiecuje, że już wpłaca, ale dalej nic. Byłam na policji ale oni takimi sprawami się nie zajmują, jest to bardzo dziwne, zostały mi wyłudzone pieniądze. Wysłałam do dekarza list polecony o zwrot pieniędzy, czekam. Proszę o poradę co robić dalej?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lip 2020 11:33

rozumiem, że list polecony o zwrot pieniędzy, to ma Pani na myśli wezwanie do zapłaty? Jeżeli pismo zostało odebrane to proszę poczekać liczbę dni wskazanych w wezwaniu i może Pani złożyć pozew do sądu o zapłatę. Jeżeli jeszcze nie zostało odebrane to odczekać ustawowe 14 dni i wtedy złożyć pozew. Czy pismo zostało odebrane, można sprawdzić na stronie poczty polskiej przez śledzenie przesyłki.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)