2022.02.14 godz. 06:37 Słupsk, Pomorskie

Jak mogę ograniczyć kontakt córki z ojcem ,czy mogę zminimalizować do minimum?

Wyjaśnienie sytuacji

Córka jeździ do ojca ,mieszka w.tym samym mieście .w domu do którego jeździ do ojca ,mieszka brat ojca który jak się niedawno okazało zgwałcił moja córka gdy miała 5,6 lat. Sprawa świeżo zgłoszona na policję. Córka nie zbyt tam lubiła jeździć ,jeździła do ojca bo mosiala ,zresztą bała się go trochę,bo jest wybuchowy itp ..chciałabym zminimalizować te kontakty z ojcem i żeby nie mosiala tam jeździć jeśli już będzie mosiala się z ojcem widywać ,ani też nie mosiala tam nocować. Obawiam się o zdrowie psychiczne córki.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 17:18

Sugeruję jak najszybszy wniosek do Sądu o zmianę kontaktów ojca z dzieckiem z uwzględnieniem innego miejsca spotkań wraz z wnioskiem o zabezpieczenie kontaktów w nowy sposób na czas postępowania z uzasadnieniem jak w opisie sytuacji. Myślę też, że w tak ekstremalnej sytuacji Sąd nie nałoży na Panią kary pieniężnej, jeśli Pani przestanie w międzyczasie dopuszczać córkę do kontaktów z ojcem w takich warunkach, gdyż dobro dziecka jest najważniejsze, a to jest narażanie córki na przeżywanie traumy na nowo. Adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 14 Lut 2022 17:18
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)