2019.12.02 godz. 19:31 Krzywda, Lubelskie

Jak mogę rozwiązać umowę ubezpieczenia 0c w warcie po sprzedaży samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

sprzedałem samochód w miesiącu wrzesien po sprawdzeniu w starostwie że pojazd zarejestrował nabywca umowę sprzedaży wyrzuciłem i nie mam danych nabywcy ,a ubezpieczyciel informuje mnie że bez umowy sprzedaży samochodu nie może rozwiązać umowy ubezpieczenia i nie wiem co mam teraz zrobić jeśli to możliwe proszę o radę. Dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Gru 2019 10:58

Na powiadomienie ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu zbywca ma 30 dni. W zawiadomieniu składanym ubezpieczycielowi powinny się znaleźć dane zbywcy oraz dane nabywcy art. Ubezpieczyciel może żądać do wglądu umowy kupna-sprzedaży.

Zmodyfikowano dnia: 03 Gru 2019 11:04
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)