2019.10.05 godz. 16:04 Siedlce, Mazowieckie

Jak mogę sprawdzić czy sprzeciw od nakazu zapłaty jest w sądzie.

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałam Nakaz zapłaty z duofinance 27 sierpnia. Koleżanka prawnik napisała sprzeciw. I miała wysłać. Lecz 2 dni później miała wypadek. Do tej pory stan ciężki. Teraz boję się że nakaz się uprawomocnil. I będę miała komornika. A mam stypendium projakosciowe na uczelni ale to nie wystarczy. I że komornik wyśle pismo na uczelnie. A jak chciałabym żeby na uczelni ktoś wiedział.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2019 18:11

Co to znaczy, że koleżanka jest prawnikiem? Jeżeli nie miała pełnomocnictwa w sprawie, to nie mogła podpisać sama sprzeciwu. W tym momencie mogła jedynie sporządzić sprzeciw a podpisany mógł być jedynie przez Panią. Co do informacji, czy sprzeciw został wysłany, to najlepiej udać się do sądu - biura obsługi klienta i tam się zapytać. Można zadzwonić, ale przez telefon mogą nie zechcieć udzielić informacji. Jeżeli jednak nie został wysłany, to można jedynie wnosić o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu wraz ze sprzeciwem. Jednakże nie ma gwarancji, że zostanie termin przywrócony.