2022.05.20 godz. 16:43 Skierniewice, Łódzkie

Jak mogę wydzielić działkę współwłaścicielowi który zadniedbuje działkę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry nasza rodzina aktualnie ma problem po pożarze współwłaściciel działki który posiada 1/5 nie odzywa się i nie znamy jego adresu. Dom nie nadaje się do remontu jednak nie możemy go rozebrać bez zgody współwłaściciela. Wyremontować też nie jest korzystnie ponieważ podniesie się standard działki do której tez ta osoba należy. Spłaty ta osoba nie chcę nie chcę nic ruszyć działki nie chcę również pojawić się na sprawach ani w urzędach oraz nie można się dogadać z tą osobą. Co zrobić w danej sytuacji

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Maj 2022 18:15

Jedynym rozwiązaniem jest sądowe zniesienie współwłasności lub uzyskanie sądowej zgody na rozbiórkę budynku.