2023.08.16 godz. 21:48 Warszawa, Mazowieckie

Jak mogę wyegzekwować zaległe wynagrodzenie od byłego pracodawcy?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój były pracodawca zwolnił mnie i nie otrzymałem ostatniego wynagrodzenia. Firma została zlikwidowana jednak spółka zoo nadal istnieje w rejestrze jako aktywna. Wygrałem sprawę w sądzie pracy i otrzymałem wyrok. Poszedłem z wyrokiem do komornika jednak po kilku miesiącach otrzymałem informację, że spółka zoo nie posiada żadnego majątku z którego można ściągnąć dług. Zwróciłem się do Urzędu Pracy o wypłatę z FGŚP jednak dostałem informację, że z uwagi na to, że spółka jest aktywna w rejestrze i nie ogłosiła upadłości nie mogę otrzymać środków. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 08:50

Dzień dobry, w tej sytuacji pozostaje jeszcze powództwo przeciwko członkom zarządu. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl