2020.02.20 godz. 15:06 Sokołowo, Wielkopolskie

Jak napisać wniosek o zwolnienie z kary ograniczenia wolności

Wyjaśnienie sytuacji

Odbyłem już pół kary zapłaciłem grzywne w terminie i potrzebuje zakończenia kary aby podjąć się pracy ponieważ jestem bez dochodu i nadal na utrzymaniu matki

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2020 09:59

Może Pan złożyć wniosek o zwolnienie od reszty kary ograniczenia wolności argumentując, że cel kary został osiągnięty, tj. że zrozumiał Pan własne błędy, przestrzegał Pan w trakcie wykonywania kary porządku prawnego i nadal zamierza go przestrzegać oraz że chce Pan podjąć pracę, aby móc samodzielnie się utrzymywać i tym samym pomóc matce, która Pana utrzymuje. Z ostrożności, na wypadek nieuwzględnienia wniosku można też prosić i zmniejszenie liczby godzin pracy w ramach tej kary, chyba ze Pan orzeczoną minimalną ilość- 20 godzin miesięcznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)