2019.02.11 godz. 14:23 Wrocław, Dolnośląskie

Jak obliczyć składkę zdrowotną, którą należy wpłacić do NFZ za wynagrodzenie uzyskane w wyniku egzekucji komorniczej?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Mąż otrzymał w wyniku egzekucji komorniczej trzymiesięczne wynagrodzenie. Od tego wynagrodzenia musi wpłacić do NFZ składkę zdrowotną i pytanie jak ją obliczyć ? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 12:27

dzień dobry, zgodnie z Art. 79.ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 9 % podstawy wymiaru składki, z zastrzeżeniem art. 82 i 242.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)