2019.04.30 godz. 15:08 Katowice, Śląskie

Jak odeść na świadczenie emerytalne wcześniej?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 57 lat ,lat pracy 32 w tym przy tablicy od 1995 roku. Od kilku lat choruję na chorobę Parkinsona i choć chciałabym pracować to niestety muszę odejść na swiadczenie emerytalne ( czy w moim przypadku kompensacyjne to jedyne rozwiązanie?:). Wypowiedzenie zamierzam złożyć 31 maja za trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Kiedy złożyć wniosek do ZUSu o świadczenie, po 31 sierpnia, czy wcześniej i kiedy o zasiłekpielęgnacyjny?. Jak mogę podnieść świadczenie (z uwagi na moją chorobę potrzebuję drogich leków irehabilitacji) Pozdrawiam Teresa z Katowic

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Maj 2019 22:16

według mnie najlepiej ażeby się Pani udała do adwokata / radcy prawnego w swojej miejscowości i na miejscu wszystko dokładnie opowiedziała. W tym momencie w grę wchodzi nie tylko pytanie czy świadczenie emerytalne czy kompensacyjne, ale także odprawy i ich wysokość. Ażeby dobrze wszystko wybrać należy udać się po poradę na miejscu.