2019.02.12 godz. 20:17 -

jak zachować ma się dyrektor szkoły w stosunku do nauczyciela, który używał dowcipów na lekcji. stosował język który nie był właściwy dla uczniów. Nauczyciel stwierdził, że zaprzestanie używania jakichkolwiek dowcipów,one są źle odebrane przez uczniów. Czy dyrektor może poprzestać na notatce i pouczeniu nauczyciela oraz zakomunikowaniu mu, że w przypadku powtórzenia tych zachowań- sprawę skieruje do komisji dyscyplinarnej.

Wyjaśnienie sytuacji

uczniowie w ankietach zwrócili uwagę na niestosowne zachowanie nauczyciela: dotyk na lekcji edb, żarty o dziwnym podtekście. Przeprowadzona rozmowa z uczniami wskazała, że nauczyciel dowcipkuje na lekcji, a do demonstracji tzw. bezpiecznej pozycji lub innych wynikających z udzielania pierwszej pomocy- prosi uczennicę. Nie dotyka jej, lecz zachowuje dystans. Po rozmowie z nauczycielem- przyznaje, że stosował żarty na lekcji, by rozluźnić atmosferę, lecz to była odpowiedź na żarty i sposób bycia uczniów. Do pokazów prosi uczennicę, bo nikt inny nie chce się zgłosić. Nigdy nie dotyka uczniów, zachowuje dystans, bo rozumie z czym jest związany dotyk. Stwierdził, że już nie będzie żartował i zachowa stosowność w słowach.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 12:47

Dzień dobry, jest to niezwykle delikatna sprawa, w takiej sytuacji należy przeanalizować dokładnie zarówno zachowanie nauczyciela jak i uczniów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)