2024.01.20 godz. 19:37 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

Jaka jest podstawa prawna naprawienia wyrządzonych szkód przez bank.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Bank dopuścił się na ogromną skalę oszustwa na mojej osobie, które wygenerowało olbrzymie odsetki, i gdzie bank PKO BP od szeregu lat odmawia naprawienia tak wytworzonych i powstałych szkód. Chciałbym też dowiedzieć można nawiązać kontakt z adwokatem, który dobrze jest zorientowany w zagadnieniach szkód bankowych. I żeby moją osobę reprezentować przed Rzecznikiem Finansowym, któremu chciałbym zlecić wytoczenie powództwa i żeby adwokat mógł stosownie uczestniczyć w tym postępowaniu. Jestem w trakcie pisania ww. wniosku do rzecznika i potrzebna jest pomoc adwokata.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 19:58

Dzień dobry, Rzecznik finansowy może podjąć działania interwencyjne lub mediacyjne, w przypadku stwierdzenia naruszeń. Jeżeli jednak, takie postępowanie nie da odpowiednich skutków, należy rozważyć postępowanie sądowe i złożenie pozwu. Pozew może być oparty np. na nieważności umowy lub nieważności części postanowień umownych. W celu przygotowania powództwa, należałoby przeprowadzić dokładną analizę umowy oraz stanu faktycznego. Zapraszam do kontaktu pod adresem biuro@proviskancelaria.pl Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)