2019.09.18 godz. 14:01 Poznań, Wielkopolskie

Jaki mam okres wypowiedzenia umowy najmu z art. 674 KC, umowa najmu i aneks były zawarte na czas oznaczony

Wyjaśnienie sytuacji

Umowa najmu pomieszczenia biurowego została zawarta na czas określony i przedłużona Aneksem również na czas określony który to upłynął z dniem 30.06.2019, dalej nastąpiła zapłata kosztów za wynajem bez umowy o kolejne 3 m-ce. Jaki mam obecnie okres wypowiedzenia, czy umowa stała się przedłużona automatycznie na czas nieokreślony i czy okres wypowiedzenia jej upływa po trzech miesiącach ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Burtowy

Poznań-Jeżyce, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2019 17:13

Jeśli po dniu 30.06.2019 kontynuowano używanie przedmiotu najmu za zgodą wynajmującego (co najmniej dorozumianą - czyli brak sprzeciwu + przyjęcie czynszu) to najem został przedłużony na czas nieoznaczony. Wtedy ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)