2020.02.26 godz. 16:19 Frampol, Lubelskie

Jakie konsekwencje grożą członkowi Zrzeszenia Producentów Owoców Miękkich w razie niewypłacalności? Czy lista członków jest jawna? Jak wycofać się ze Zrzeszenia?

Wyjaśnienie sytuacji

Należę do zrzeszenia producentów i obawiam się,że działalność tego zrzeszenia idzie w złym kierunku. Nigdy nie byłem we władzach zrzeszenia. Jak wpisywałem się do zrzeszenia członek ryzykował wielkością wkładu. Czy zmieniło się prawo w punkcie odpowiedzialności? Zrzeszenie zaciąga kredyty na skup owoców i jest zadłużone .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2020 13:27

Chciałabym się upewnić czy to zrzeszenie jest faktycznie rolniczym zrzeszeniem branżowym, czy zrzeszenie jest w nazwie, a faktyczna forma prawna jest inna? A jeśli tak, to jaka? Z pewnością ta organizacja ma statut, który określa zasady wstąpienia i wystąpienia członków. Więc w zakresie wycofania się ze zrzeszenia warto przede wszystkim sprawdzić jego statut.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)