2024.07.04 godz. 11:42 Krotoszyn, Wielkopolskie

Jakie kroku prawne mogę podjąć, aby sprzedać wspólne auto z byłym mężem?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po rozwodzie od lutego 2024. W zeszłym roku (lipiec) z ówczesnym mężem dokonaliśmy podziału majątku. Jedyną wspólną rzeczą został samochód, który zgodnie z zapisem notarialnym mieliśmy sprzedać. Obydwoje jesteśmy współwłaścicielami. Od sierpnia auto było w posiadaniu męża, utrudniał mi korzystanie z niego, udostępniał je kochance, ostatecznie doprowadził do szkody (zatarty silnik). Auto od listopada stoi nie naprawione, były mąż miał je naprawić ale przeciąga sprawę, a od miesiąca nie odpisuje na moje ponaglenia. Ja opłacam oc, auto musi przejść przegląd. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2024 20:31

Jeżeli nie może Pani dojść do porozumienie z byłym Mężem, a oboje jesteście Państwo wpisaniu do dowodu rejestracyjnego, to jednym z rozwiązań jest zwrócenie się do sądu o zniesienie współwłasności samochodu poprzez sprzedaż i podział uzyskanej sumy pieniędzy. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)