2019.07.08 godz. 20:44 Tarnów, Małopolskie

Wspólność majątkowa w małżeństwie

Wyjaśnienie sytuacji

Jeśli pracuję na umowę o dzieło jako artysta plastyk i sprzedaję swoje prace wraz z prawami autorskimi,to czy uzyskane honoraria są wspólne dla mnie i żony,czy moje osobiste ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2020 14:11

Same prawa autorskie należą do majątku osobistego, roszczenie o wynagrodzenie również należy do majątku osobiste, ale pobrane wynagrodzenie za sprzedane prawa autorskie, to już jest dochód z osobistego majątku, który wchodzi w skład majątku wspólnego.