2019.08.08 godz. 15:33 Wielkie Łunawy, Kujawsko-pomorskie

publicze,niesłuszne pomówienie

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem sołtysem i radnym gminnym.W gazecie zostały wysunięte zarzuty do grabarza.Zarzuty te są słuszne,lecz ich zgłoszeniem jest całkiem inna osoba.Publicznie przez rodzinę grabarza i niego samego oczerniony zostałem ja.Jest to nie pierwszy raz.GRABARZ kandydował na sołtysa i radnego i sromotnie ze mną przegrał. Co mam z tym zrobić.NIGDY nie zaszkodziłem drugiego człowieka.Będę bardzo wdzięczny za poradę

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2019 13:46

Szanowny Panie, Jeśli został Pan publicznie pomówiony to można rozważyć dochodzenie swoich roszczeń z tytułu naruszenia dóbr osobistych (droga cywilana) Oczywiście można również rozważyć drogę karną np. na podstawie art. 212 kodeksu karnego. Serdecznie pozdrawiam MP
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)