2024.10.02 godz. 23:31 Bolesławiec, Dolnośląskie

Rozwód bez orzekania o winie

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w separacji od 2020 r. Dałam szansę mężowi który obiecał zmianę. Od trzech lat jest na moim utrzymaniu,a także moich dzieci z pierwszego małżeństwa. Unika pracy ,nie pomaga finansowo,kłamie i pije. Dostałam mieszkanie z pracy ,jest to wynajem ze spółdzielni. To było 1,5 roku temu. Sama spłaciłam kaucję i robię wszelkie opłaty. Nie zameldowalam męża. Czy łatwo uzyskam rozwód?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 12:48

Dzień dobry, sąd może orzec rozwód jeżeli nastąpił rozkład małżeństwa na wszystkich 3 polach (uczuciowej, gospodarczej oraz fizycznej). Rozwód bez orzeczenia o winie jest zdecydowanie szybszy, albowiem może zakończyć się już na pierwszej rozprawie. Stan faktyczny przedstawiony powyżej wskazuje, że mogłaby Pani złożyć pozew z orzeczeniem o winie, niemniej wiąże się to z większymi kosztami i długością postępowania. Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Paź 2024 10:08

Przesłankami rozwodu są: zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego, ustanie więzi fizycznych, finansowych i uczuciowych. Tylko w takich okolicznościach sąd orzeknie rozwód. Opisany stan może również świadczyć o winie męża. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w sprawie rozwodu, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)