2022.02.02 godz. 00:49 Wałbrzych, Dolnośląskie

czy moge wejsc do babci do mieszkania?

Wyjaśnienie sytuacji

jestem wnukiem moja mam jest córka babci a wujek brat mojej mamy opiekuje sie bacia ale nie ma tego w papierach i niechce wpuscic mnie ani mamy do babci jak to wyglada prawnie. bo mi sie zdaje ze niema takiego prawa bo ja ide do babci a nie do wujka on musi mi drzwi otworzyc i mnie wpuscic prosze o porade co mam zrobic. dziekuje.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2022 09:12

Wujek nie ma obowiązku wpuszczania Pana do lokalu i przy próbie siłowego wejścia może wezwać Policję, a Pan zostanie oskarżony o włamanie.