2020.01.03 godz. 13:10 Filipowice, Małopolskie

Zażalenie

Wyjaśnienie sytuacji

Jeżeli przysługuje mi termin do złożenia zażalenia 7dni od momentu otrzymania pisma, to znaczy, że do 7 dni musi zostać pismo dostarczone czy wysłane? Art. 122 1 i 2 Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2020 19:18

Jeżeli chodzi o wysłanie to decyduje data stempla pocztowego tj. że list może być wysłany ostatniego dnia terminu do godz. 23:59 na poczcie. Wysłanie musi się mieścić w terminie 7 dni. Co do dostarczenia osobiście to może to być ostatni dzień terminu. Jedyny warunek to taki, aby zmieścić się w godzinach urzędowania adresata. Dostarczenie też musi mieścić się w terminie 7 dni.

Zmodyfikowano dnia: 03 Sty 2020 19:20