2019.02.19 godz. 11:28 -

"...jeżeli zdali taki egzamin na podstawie odrębnych przepisów" - kogo dotyczy to stwierdzenie - myśliwych, sportowców czy również funkcjonariuszy i żołnierzy?Jak rozumieć słowo "odrębnych przepisów" w tym stwierdzeniu?Czy wg. ustawy słowo "egzamin" jest kluczowe tzn. czy np. jeżeli ktoś przeszedł szkolenie/przeszkolenie z danego rodzaju broni zakończone "zaliczeniem" lecz nie ma tam słowa "egzamin", to może to być "na podstawie odrębnych przepisów" uznane jako "egzamin"?

Wyjaśnienie sytuacji

Różne WPA różnie interpretują ten artykuł.Pozdrawiam.Grzegorz Orłowski

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2019 11:52

Dzień dobry Panie Grzegorzu, rozumiemy, że chodzi Panu o art.16 ustawy o broni i amunicji. Jeśli tak określona kategoria osób wskazana w art. 16 jest zwolniona z egzaminu pod warunkiem jeśli wcześniej zdały taki egzamin na podstawie odrębnych przepisów, które warunkują możliwość otrzymania pozwolenia na broń dla danej grupy osób.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)